Skip to content

68 Broadway Unit FBayonne, NJ 07002

Built 1969

Last Sale Price
$351,000
Last Sale Date
Nov 9, 2020

Property Information

Block370
Lot46
QualifierC0106
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class37
Description2S-F-8U-CONDO
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,340
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$150,000
43%
Improvement Value:$198,900
57%
Total Assessment$348,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,755+4.2%
2024$9,361+2.7%
2023$9,113+1.8%
2022$8,953+17.1%
Property History

Property Sale

Sale
$351,000

From:

To:

Sq Ft1,340DeedBook 9586, Page 417Recorded7/31/2021

Property Built

Built

Year Built: 1969