Skip to content

74 E 31st StBayonne, NJ 07002

Vacant Land

Last Sale Price
$80,000
Last Sale Date
Jun 1, 2011

Property Information

Block413
Lot12

Sq Footage---
Acreage0.09

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$196,400
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$196,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,491+4.2%
2024$5,269+2.7%
2023$5,130+1.8%
2022$5,040+40.0%
Property History

Property Sale

Sale
$80,000

From:

To:

DeedBook 8804, Page 542NU CodeEstate / executor (10)Recorded8/3/2011