Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
39-55 E 52nd St(Block 41 Lot 9)Bayonne, NJ 07002
Commercial
Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Sep 5, 2002
Property Information
Block41
Lot9
Sq Footage---
Acreage0.66
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$1,302,400
58%
Improvement Value:$961,500
42%
Total Assessment$2,263,900
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $63,299 | +4.2% |
| 2024 | $60,740 | +2.7% |
| 2023 | $59,133 | +1.8% |
| 2022 | $58,092 | +1.1% |
Property History
No events match the selected filters.