Skip to content

77 E 25th StBayonne, NJ 07002

Built 1920

Last Sale Price
$34,000
Last Sale Date
Sep 14, 1998

Property Information

Block436
Lot7
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description2S-F-D-2U-H
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage2,160
Acreage0.05

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$150,000
48%
Improvement Value:$162,500
52%
Total Assessment$312,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,738+4.2%
2024$8,384+2.7%
2023$8,163-7.3%
2022$8,804+43.7%
Property History

Property Sale

Sale
$34,000
DeedBook 5337, Page 325

Property Built

Built

Year Built: 1920