Skip to content

6 Packard StBayonne, NJ 07002

Built 1966

Last Sale Price
$451,000
Last Sale Date
Nov 19, 2018

Property Information

Block438
Lot12
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description2S-FD-2U-H-GB
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage2,268
Acreage0.07

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$169,200
40%
Improvement Value:$253,800
60%
Total Assessment$423,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,827+4.2%
2024$11,349+2.7%
2023$11,049+1.8%
2022$10,854-13.1%
Property History

Property Sale

Sale
$451,000

From:

To:

Sq Ft2,268DeedBook 9360, Page 806Recorded11/28/2018

Property Built

Built

Year Built: 1966