Skip to content

18 Packard StBayonne, NJ 07002

Built 1966

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 9, 2025

Property Information

Block438
Lot6
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description2S-FD-2U-H-GB
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage2,268
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$174,800
42%
Improvement Value:$245,300
58%
Total Assessment$420,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,746+4.2%
2024$11,271+2.7%
2023$10,973+1.8%
2022$10,780-10.6%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$635,000

From:

To:

Sq Ft2,268DeedBook 9613, Page 590Recorded11/10/2021

Property Sale

Sale
$635,000
DeedBook 9613, Page 590

Property Sale

Sale
$145,000

From:

To:

Sq Ft2,288DeedBook 8689, Page 249NU CodeEstate / executor (10)Recorded9/23/2009

Property Built

Built

Year Built: 1966