Skip to content

97 E 25th StBayonne, NJ 07002

Built 1975

Last Sale Date
Mar 11, 2020

Property Information

Block438
Lot2
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description2S-FD-2U-H-GB
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage1,782
Acreage0.05

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$149,400
38%
Improvement Value:$243,200
62%
Total Assessment$392,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,977+4.2%
2024$10,533+2.7%
2023$10,255+1.8%
2022$10,074-2.5%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1975