Skip to content

7 Meadow StBayonne, NJ 07002

Apartment

Last Sale Price
$70,000
Last Sale Date
Jul 29, 1997

Property Information

Block460
Lot3
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class10
Description3S-B-A-6U-NH
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$155,000
25%
Improvement Value:$458,200
75%
Total Assessment$613,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$17,145+4.2%
2024$16,452+2.7%
2023$16,017+1.8%
2022$15,735+58.5%
Property History

Property Sale

Sale
$70,000
DeedBook 5170, Page 222

Property Sale

Sale
$40,000
DeedBook 4819, Page 24