Skip to content

76 Avenue EBayonne, NJ 07002

Commercial

Last Sale Price
$120,000
Last Sale Date
Feb 22, 1999

Property Information

Block467
Lot1
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description1S-CB-C-NH-G

Assessment

Land Value:$155,600
54%
Improvement Value:$133,200
46%
Total Assessment$288,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,075+4.2%
2024$7,749+2.7%
2023$7,543+1.8%
2022$7,411-16.2%
Property History

Property Sale

Sale
$120,000
DeedBook 5403, Page 116