Skip to content

102 W 50th StBayonne, NJ 07002

Apartment

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 28, 2010

Property Information

Block56
Lot46
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description3S-B-A-6U-H

Assessment

Land Value:$255,500
57%
Improvement Value:$192,700
43%
Total Assessment$448,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,532+17.3%
2024$10,684+2.7%
2023$10,401-8.4%
2022$11,355-27.9%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$424,000
DeedBook 5609, Page 248