Skip to content

1007 Avenue CBayonne, NJ 07002

Apartment

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 16, 2013

Property Information

Block69
Lot7
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description3S-B-A-6U-H

Assessment

Land Value:$255,000
64%
Improvement Value:$142,700
36%
Total Assessment$397,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,120+4.2%
2024$10,670+2.7%
2023$10,388+1.8%
2022$10,205-26.1%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$260,000
DeedBook 5435, Page 105