Skip to content

1011 Avenue C(Unit C0308)Bayonne, NJ 07002

Built 1951

Owner
---
Last Sale Price
$239,000
Last Sale Date
Sep 29, 2025

Property Information

Block63
Lot2
QualifierC0308
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class37
Description3S-B-60U-CONDO
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage665
Acreage0.9

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$63,000
47%
Improvement Value:$71,900
53%
Total Assessment$134,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,772+4.2%
2024$3,619+2.7%
2023$3,524+1.8%
2022$3,462+141.6%
Property History

Property Sale

Sale
$239,000
Sq Ft665DeedBook 9936, Page 196Recorded10/14/2025

Property Sale

Sale
$2,600,000
DeedBook 7077, Page 121

Property Built

Built

Year Built: 1951