Skip to content

1011 Avenue C(Unit P0006)Bayonne, NJ 07002

Vacant Land

Last Sale Price
$249,900
Last Sale Date
Oct 19, 2023

Property Information

Block63
Lot2
QualifierP0006
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class10
DescriptionPARKING SPACE
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage693
Acreage0.9

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$20,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$20,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$559+4.2%
2024$537+2.7%
2023$522+1.8%
2022$513-57.5%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$249,900
Sq Ft693DeedBook 9787, Page 383Recorded11/29/2023

Also conveyed in this deed

1 parcel