Skip to content

1070 Jf Kennedy Blvd(Unit C0102)Bayonne, NJ 07002

Built 1971

Last Sale Price
$204,000
Last Sale Date
May 25, 2018

Property Information

Block79
Lot3
QualifierC0102
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class37
Description8S-BF-26U-CONDO
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,140
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$115,400
38%
Improvement Value:$186,500
62%
Total Assessment$301,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,441+4.2%
2024$8,100+2.7%
2023$7,886+1.8%
2022$7,747+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$204,000

From:

To:

Sq Ft1,140DeedBook 9310, Page 94Recorded5/30/2018

Property Sale

Sale
$185,000
DeedBook 9060, Page 350

Property Built

Built

Year Built: 1971