Skip to content

1070 Jf Kennedy Blvd(Unit C0604)Bayonne, NJ 07002

Built 1971

Owner
---
Last Sale Price
$335,000
Last Sale Date
Aug 11, 2025

Property Information

Block79
Lot3
QualifierC0604
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class37
Description8S-BF-26U-CONDO
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage890
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$118,600
55%
Improvement Value:$97,100
45%
Total Assessment$215,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,031+4.2%
2024$5,787+2.7%
2023$5,634+1.8%
2022$5,535-6.8%
Property History

Property Sale

Sale
$335,000
Sq Ft890DeedBook 9922, Page 867Recorded8/18/2025

Property Sale

Sale
$215,000

From:

To:

Sq Ft890DeedBook 9363, Page 83NU CodeEstate / executor (10)Recorded12/5/2018

Property Sale

Sale
$260,000
DeedBook 7814, Page 269

Property Built

Built

Year Built: 1971