Property Sale
Sale
$449,000
From:
To:
Sq Ft1,792DeedBook 9508, Page 483NU CodeEstate / executor (10)Recorded9/17/2020
From:
To:
Year Built: 1920
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $9,825 | +4.2% |
| 2024 | $9,428 | +5.6% |
| 2023 | $8,929 | +1.8% |
| 2022 | $8,767 | -14.3% |
From:
To:
Year Built: 1920
30 W 48th St
Residential
35 W 47th St
Residential
25 E 45th St
Residential
41 W 35th St
Residential
28 W 49th St
Residential