Skip to content

877 Broadway(Unit C0203)Bayonne, NJ 07002

Built 2010

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 7, 2016

Property Information

Block97
Lot18
QualifierC0203
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class39
Description3S-F-C&3U-CONDO
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,172
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$92,800
31%
Improvement Value:$203,200
69%
Total Assessment$296,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,276+4.2%
2024$7,942+2.7%
2023$7,732+1.8%
2022$7,595+2.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2010