Skip to content

341 69th StWest New York, NJ 07093

Built 1910
Apartment

Last Sale Price
$295,500
Last Sale Date
May 10, 2002

Property Information

Block20
Lot7
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityGuttenberg Town
Tax Map Page02

Building Details

Building Class47
Description2S-F-A
Dwellings5
Zoning---
Sq Footage3,292
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$105,000
21%
Improvement Value:$395,000
79%
Total Assessment$500,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$20,640+3.4%
2024$19,970+2.9%
2023$19,410+0.5%
2022$19,305+0.8%
Property History

Property Sale

Sale
$295,500

From:

To:

DeedBook 6071, Page 188Recorded10/24/2002

Property Built

Built

Year Built: 1910