Skip to content

6906 Jackson StWest New York, NJ 07093

Built 1910

Last Sale Date
Nov 16, 2024

Property Information

Block7
Lot11
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityGuttenberg Town
Tax Map Page01

Building Details

Building Class16
Description1S-F-L
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,049
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$105,000
54%
Improvement Value:$88,900
46%
Total Assessment$193,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,004+3.4%
2024$7,744+2.9%
2023$7,527+0.5%
2022$7,486+0.8%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 5798, Page 147

Property Built

Built

Year Built: 1910