Skip to content

321 John StHarrison, NJ 07029

Built 1900

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 5, 2024

Property Information

Block10
Lot3
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityHarrison Town
Tax Map Page---

Building Details

Building Class45
Description2SF
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage1,799
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$177,000
48%
Improvement Value:$194,900
52%
Total Assessment$371,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,725+2.0%
2024$8,550+2.5%
2023$8,342-1.6%
2022$8,479-3.2%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1900