Skip to content

610 Wilhelm StHarrison, NJ 07029

Built 1981

Last Sale Date
Aug 10, 2022

Property Information

Block163
Lot23
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityHarrison Town
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description2SF
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage2,020
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$250,000
45%
Improvement Value:$302,900
55%
Total Assessment$552,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,971+2.0%
2024$12,711+3.1%
2023$12,334-1.6%
2022$12,538-9.5%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1981