Skip to content

300 N Third StHarrison, NJ 07029

Last Sale Date
Feb 10, 2020

Property Information

Block17
Lot23
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityHarrison Town
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description2 SF STORE
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage4,708
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$190,000
33%
Improvement Value:$385,500
67%
Total Assessment$575,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,501+2.0%
2024$13,231+2.5%
2023$12,908-1.6%
2022$13,121+16.7%
Property History

Property Sale

Sale
$0