Skip to content

213 Rodgers Blvd NHarrison, NJ 07029

Last Sale Date
Feb 10, 2020

Property Information

Block30
Lot2
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityHarrison Town
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description3 SF 1S&2FAM
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage4,518
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$200,000
39%
Improvement Value:$311,100
61%
Total Assessment$511,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,990+2.0%
2024$11,750+2.5%
2023$11,464-1.6%
2022$11,653-15.1%
Property History

Property Sale

Sale
$0