Skip to content

310 Ann StHarrison, NJ 07029

Built 1920

Last Sale Price
$790,000
Last Sale Date
Aug 12, 2022

Property Information

Block196
Lot23
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityHarrison Town
Tax Map Page---

Building Details

Building Class45
Description2SF 4FAM
Dwellings4
Zoning---
Sq Footage3,052
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$220,000
47%
Improvement Value:$248,000
53%
Total Assessment$468,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,979+2.0%
2024$10,759+2.5%
2023$10,497-1.2%
2022$10,620+31.7%
Property History

Property Sale

Sale
$790,000

From:

To:

Sq Ft3,052DeedBook 9696, Page 782Recorded9/19/2022

Property Sale

Sale
$360,000

From:

To:

DeedBook 8701, Page 884Recorded12/1/2009

Property Built

Built

Year Built: 1920