Skip to content

408 Rodgers Blvd NHarrison, NJ 07029

Last Sale Date
Aug 11, 2021

Property Information

Block22
Lot11
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityHarrison Town
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description3SB STORE&2FAM
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage3,000
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$200,000
49%
Improvement Value:$208,200
51%
Total Assessment$408,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,576+2.0%
2024$9,385+2.5%
2023$9,156-1.6%
2022$9,307-30.1%
Property History

Property Sale

Sale
$0