Skip to content

115 Rodgers Blvd NHarrison, NJ 07029

Commercial

Last Sale Price
$640,000
Last Sale Date
Jan 3, 2013

Property Information

Block31
Lot1
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityHarrison Town
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description3SF 7FAM
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage5,239
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$220,000
34%
Improvement Value:$424,600
66%
Total Assessment$644,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$15,122+2.0%
2024$14,819+2.5%
2023$14,458-1.6%
2022$14,697+8.8%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$640,000

From:

To:

DeedBook 8888, Page 845Recorded1/10/2013