Skip to content

17 Reynolds AveHarrison, NJ 07029

Built 1900

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 2, 2024

Property Information

Block5
Lot39
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityHarrison Town
Tax Map Page---

Building Details

Building Class45
Description2SF
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage1,953
Acreage0.05

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$167,000
59%
Improvement Value:$116,700
41%
Total Assessment$283,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,656+2.1%
2024$6,522+2.5%
2023$6,363-1.6%
2022$6,468+3.1%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1900