Skip to content

127 Warren StHarrison, NJ 07029

Built 1963

Last Sale Date
Feb 10, 2020

Property Information

Block90
Lot26
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityHarrison Town
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description2SB
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage1,860
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$270,000
52%
Improvement Value:$251,000
48%
Total Assessment$521,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,223+2.0%
2024$11,978+2.5%
2023$11,686-1.6%
2022$11,879-1.5%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1963