Skip to content

322 John StHarrison, NJ 07029

Built 1900

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 12, 2009

Property Information

Block9
Lot67
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityHarrison Town
Tax Map Page---

Building Details

Building Class45
Description2 SF 2FAM
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage2,154
Acreage0.05

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$171,000
43%
Improvement Value:$225,500
57%
Total Assessment$396,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,302+2.0%
2024$9,116+2.5%
2023$8,894-1.6%
2022$9,040+6.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1900