Skip to content

324 John StHarrison, NJ 07029

Last Sale Price
$200,000
Last Sale Date
Nov 28, 2018

Property Information

Block9
Lot68
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityHarrison Town
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description2SF
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.05

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$171,000
25%
Improvement Value:$525,000
75%
Total Assessment$696,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$16,328+2.0%
2024$16,001+2.5%
2023$15,611+300.4%
2022$3,899-39.6%
Property History

Property Sale

Sale
$200,000

From:

To:

DeedBook 9371, Page 524Recorded1/10/2019