Skip to content

36-38 Dales Ave.Jersey City, NJ 07306

Church/Charitable

Last Sale Price
$18,000
Last Sale Date
Sep 29, 1978

Property Information

Block10203
Lot14
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityJersey City
Tax Map Page102

Building Details

Building Class---
Description1S-CB-CHURCH
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$250,000
28%
Improvement Value:$654,900
72%
Total Assessment$904,900

Sale
$18,000
DeedBook 3265, Page 1160