Skip to content

308 Fairmount AveJersey City, NJ 07306

Last Sale Date
Jun 13, 2005

Property Information

Block14905
Lot19
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityJersey City
Tax Map Page149

Building Details

Building Class---
DescriptionVACANT LAND
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$237,300
96%
Improvement Value:$9,700
4%
Total Assessment$247,000

Sale
$0
DeedBook 7712, Page 56