Skip to content

2379 Kennedy Blvd.Jersey City, NJ 07304

Built 1985
Commercial

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
May 4, 2012

Property Information

Block18302
Lot27
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityJersey City
Tax Map Page183

Building Details

Building Class---
Description2S-B-C-O

Assessment

Land Value:$1,036,300
72%
Improvement Value:$403,700
28%
Total Assessment$1,440,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$32,155-0.6%
2024$32,357+40.1%
2023$23,098-0.4%
2022$23,184+4.5%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1985