Skip to content

2400 Kennedy Blvd.

Jersey City, NJ 07304

Last Sale Date
Dec 13, 2023

Property Information

Block18406
Lot1
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityJersey City
Tax Map Page184

Building Details

Building Class---
Description1S-CB-BANK
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.36

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$661,800
50%
Improvement Value:$657,900
50%
Total Assessment$1,319,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$29,469-0.6%
2024$29,654+40.1%
2023$21,168-0.4%
2022$21,247+4.5%
Property History

Property Sale

Sale
$0