Skip to content

217 Armstrong Ave.Jersey City, NJ 07305

Last Sale Date
Jan 28, 2024

Property Information

Block24901
Lot6
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityJersey City
Tax Map Page249

Building Details

Building Class---
Description1S-B-CHURCH
Dwellings---
ZoningR-2
Sq Footage---
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$115,000
29%
Improvement Value:$276,300
71%
Total Assessment$391,300

Sale
$0