Skip to content

152 Lincoln StreetJersey City, NJ 07307

Last Sale Date
Aug 3, 2022

Property Information

Block2602
Lot31
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityJersey City
Tax Map Page26

Building Details

Building Class---
DescriptionFIRE HOUSE
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.08

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$550,000
78%
Improvement Value:$152,800
22%
Total Assessment$702,800

Sale
$0