Skip to content

81 Pamrapo AvJersey City, NJ 07305

Built 2019

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Jun 27, 2018

Property Information

Block29902
Lot11
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityJersey City
Tax Map Page299

Building Details

Building Class---
Description3S-B+F-D-2U-G
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage3,584
Acreage0.07

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$87,000
20%
Improvement Value:$493,000
114%
Total Assessment$432,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,649-0.6%
2024$9,709+40.1%
2023$6,931-0.4%
2022$6,957-22.1%
Property History
Sales1

Property Built

Built

Year Built: 2019