Skip to content

3363 Kennedy Blvd.Jersey City, NJ 07307

Commercial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 22, 2016

Property Information

Block3501
Lot11
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityJersey City
Tax Map Page35

Building Details

Building Class---
Description2S-BD-O-1UHCBG2
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$195,800
29%
Improvement Value:$486,000
71%
Total Assessment$681,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$15,225-0.6%
2024$15,320+40.1%
2023$10,936-0.4%
2022$10,977+4.5%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$68,000
DeedBook 3229, Page 364