Skip to content

158 Beach St.Jersey City, NJ 07307

Built 1910
Other Exempt

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 30, 2017

Property Information

Block4201
Lot39
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityJersey City
Tax Map Page42

Building Details

Building Class---
Description2S-F-D-1U
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage1,222
Acreage0.05

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$185,000
61%
Improvement Value:$118,800
39%
Total Assessment$303,800

Built

Year Built: 1910