Skip to content

3662 Kennedy Blvd.Jersey City, NJ 07307

Commercial
Love it? Save it.
track changes

Overview

Owner
---
Last Sale Price
$2,200,000
Last Sale Date
Dec 9, 2025

Property Information

Block505
Lot12
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityJersey City
Tax Map Page5

Building Details

Building Class---
Description1&2S-F&B-C-2U
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.14

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$435,200
45%
Improvement Value:$531,600
55%
Total Assessment$966,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$21,589-0.6%
2024$21,724+40.1%
2023$15,507-0.4%
2022$15,565+4.5%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$2,200,000
DeedBook 9957, Page 802Recorded1/16/2026

Also conveyed in this deed

1 parcel