Skip to content

180 Hopkins Ave.Jersey City, NJ 07306

Last Sale Date
Jan 26, 1973

Property Information

Block5603
Lot64
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityJersey City
Tax Map Page56

Building Details

Building Class---
DescriptionCHURCH
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.05

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$231,200
40%
Improvement Value:$340,700
60%
Total Assessment$571,900

Sale
$0
DeedBook 3136, Page 333