Skip to content

393 Beech StKearny, NJ 07032

Built 1918

Last Sale Price
$100
Last Sale Date
Oct 30, 2008

Property Information

Block127
Lot29
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityKearny Town
Tax Map PageM26

Building Details

Building Class17
Description1SFR 1CG
Dwellings1
ZoningR1
Sq Footage---
Acreage0.07

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$24,000
31%
Improvement Value:$52,500
69%
Total Assessment$76,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,189+1.3%
2024$8,084+0.8%
2023$8,021-0.0%
2022$8,025-0.5%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1918