Skip to content

115-117 StuyvesantKearny Town, NJ 03105

Built 1925

Last Sale Date
Jul 13, 2006

Property Information

Block141
Lot32
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityKearny Town
Tax Map PageM26

Building Details

Building Class17
Description2SFR
Dwellings1
ZoningR1
Sq Footage1,815
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$40,000
39%
Improvement Value:$62,600
61%
Total Assessment$102,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,983+1.3%
2024$10,842+0.8%
2023$10,758-0.0%
2022$10,763-0.5%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1925