Skip to content

324 Stewart AveKearny, NJ 07032

Built 1967

Last Sale Date
Dec 1, 1993

Property Information

Block170
Lot40
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityKearny Town
Tax Map Page39

Building Details

Building Class45
Description2SF 1BG
Dwellings2
ZoningR2
Sq Footage2,136
Acreage0.08

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$27,200
22%
Improvement Value:$98,300
78%
Total Assessment$125,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,435+1.3%
2024$13,262+0.8%
2023$13,159-0.0%
2022$13,165-0.5%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 4672, Page 221

Property Built

Built

Year Built: 1967