Skip to content

518 Forest StKearny, NJ 07032

Last Sale Date
Nov 22, 1999

Property Information

Block179
Lot4
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityKearny Town
Tax Map PageM32

Building Details

Building Class---
Description3SF
Dwellings6
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$58,500
40%
Improvement Value:$86,300
60%
Total Assessment$144,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$15,501+1.3%
2024$15,301+0.8%
2023$15,182-0.0%
2022$15,190-0.5%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 5545, Page 278