Skip to content

25 Patterson StKearny, NJ 07032

Built 1931

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 28, 2016

Property Information

Block21
Lot18
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityKearny Town
Tax Map PageM5

Building Details

Building Class17
Description2SF 2CG
Dwellings1
ZoningR2
Sq Footage1,278
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$19,600
27%
Improvement Value:$52,700
73%
Total Assessment$72,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,740+1.3%
2024$7,640+0.8%
2023$7,581-0.0%
2022$7,584-0.5%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1931