Skip to content

364 Maple StKearny, NJ 07032

Built 1910

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 7, 2007

Property Information

Block61
Lot4
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityKearny Town
Tax Map Page28

Building Details

Building Class45
Description2.5SF
Dwellings2
ZoningR3
Sq Footage3,198
Acreage0.07

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$21,000
20%
Improvement Value:$82,500
80%
Total Assessment$103,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,080+1.3%
2024$10,937+0.8%
2023$10,852-0.0%
2022$10,857-0.5%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$175,000
DeedBook 4388, Page 267

Property Built

Built

Year Built: 1910