Skip to content

61-71 Oakwood AveKearny Town, NJ 02220

Public Property

Last Sale Price
$1,460,000
Last Sale Date
Oct 20, 2023

Property Information

Block72
Lot32
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityKearny Town
Tax Map Page18

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.12

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$146,300
29%
Improvement Value:$355,800
71%
Total Assessment$502,100

Sale
$1,460,000

From:

To:

DeedBook 9802, Page 372NU CodeGovernment (15)Recorded2/15/2024