Skip to content

6237 Kennedy BlvdNorth Bergen, NJ 07047

Other Exempt
Love it? Save it.
track changes

Overview

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 24, 2025

Property Information

Block204
Lot12
QualifierX
CountyHudson
MunicipalityNorth Bergen Twp
Tax Map Page50

Building Details

Building Class---
DescriptionFIREHOUSE
Dwellings1
ZoningC1
Sq Footage4,000
Acreage0.04

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$120,800
21%
Improvement Value:$456,900
79%
Total Assessment$577,700

Tax History

YearProperty taxesChange
Property History

No events match the selected filters.