Skip to content

6127 Kennedy BlvdNorth Bergen, NJ 07047

Built 1915
Commercial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 15, 2008

Property Information

Block204
Lot666
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityNorth Bergen Twp
Tax Map Page43

Building Details

Building Class---
Description1S-B-A
Dwellings1
ZoningC1
Sq Footage1,015
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$122,500
36%
Improvement Value:$219,500
64%
Total Assessment$342,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,975+7.3%
2024$5,568-61.3%
2023$14,369+2.1%
2022$14,072+0.1%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1915